Mezi největší šneky na světě patří achatiny mimo
Achatina iredalei Vzhled: Rozmnožování Podmínky chovu Krmení
Původ:
Achatina iredalei má svůj domov v Africe, konkrétně pak v Zanzibaru, Tanzánii a Keni.
Achatina iredalei je drobnější druh, velikost jejich ulity dosahuje v dospělosti až 7-9 cm. Ulita je nejčastěji žlutá nebo krémová (připomíná barvu banánu) ale může být až téměř bílá a jsou na ní v různých rozestupech viditelné světle až sytě žluté (někdy až oranžové) proužky kopírující růstové linie (albionitické formy nemusí mít žluté pruhy na ulitách vůbec).
Achatina iredalei je jedinečná svým způsobem rozmnožování. Narozdíl od ostaních příslušníků svého druhu totiž neklade vajíčka, ale rodí živá mláďata. Mláďata se vylíhnou již v těle matky (ulitě) dospělce a ten pak klade živá mláďata. Mláďata se rodí za cca 28 dní po oplodnění a v jedné snůšce bývá kolem 30 šnečků. Velikost mláďat je cca půl centimetru. Šnek je porodí do důlku v substrátu a první dny tam mláďata zůstávají. Teprve potom vylézají na povrch. Mláďata po vylíhnutí mívají na ulitách typické skvrnky, které později s věkem mizí. Mláďata by měla ihned po vylíhnutí dostat sépiovou kost.
Vlhkost vzduchu 80%, teplota ideálně 27-30°C. Dotápět se dá například žárovkou nebo topnými tělesy do terárií. Pokud použijete žárovku, dobře ji zabezpečte (zvířata se k ní nesmí dostat) - ideálně je tedy ji umístit například nad nádrž s plži. Jako substrát se dá použít buď lignocel nebo rašelina. Substrát by měl být neustále vlhký a kyprý (ne udusané bláto). Jako zdroj vody se dá použít bazének z nízké ploché misky, pokud je miska příliš hluboká dají se na dno dát kamínky.
Všechny druhy salátu, zelenina, ovoce a nejdůležitější je sépiová kost nebo různé vápenné kaše. Krmivo je v podstatě totožné s krmením ostatních achatin. Viz sekce krmení achatin.